holovna web lest
Конференція СКУДО зовнішньої діяльності

ВШАНОВАНО ПАМЯТЬ ЯРОСЛАВА СТЕЦЬКА В МЮНХЕНІ

У суботу, 31  березня 2012 року в Мюнхені вшановано память голови ОУН-б, голови Українського Державного Правління та голови Анти-большевицького Блоку Народів, сл. пам. Ярослава Стецька з нагоди 100 ліття його народження. В годині 15:30 відбулося зложення вінків. Тоді українські католицькі та православні отці відправили панахиду, а опісля святочні слова виголосили голова ОУН Стефан Романів та голова СКУДО Аскольд Лозинський. Згодом відбулась  коротка мистецька програма з участю українських студентів.
Учасники тоді перейшли до Катедри Покрови Пресвятої Богородиці і св. Апостола Андрея Первозванного на богослуження в намірення покійного ювіляра та СКУДО, а відтоді   учасники та інші гості перейшли до нового приміщення Українського Вільного Університету де відбулася академія. Академію відкрила пані Ректор УВУ  Ярослава Мельник. Виступали з доповідями канцлер УВУ Микола Шафовал, колишній голова ОУН Андрій Гайдамаха, голова ОУН Стефан Романів, колишній голова Ліги Українців Канади (племінник Я. Стецька) Олег Романишин та голова СКУДО Аскольд Лозинський.

ВІДБУЛАСЯ КОНФЕРЕНЦІЯ СКУДО ЗОВНІШНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

В суботу, 31 березня та в неділю, 1 квітня 2012 року відбулась, в одному готелю в Мюнхені, конференція зовнішньої діяльності СКУДО. В конференції взяло участь понад 50 керівників українських організацій з Німеччини, США, України, Канади, Іспанії, Португалії, Великої Британії, Італії, Греції, Угорщини та України, а також голови ОУН, Світового Конгресу Українців, Української Всесвітної Координаційної Ради та Європейського Конгресу Українців.
Доповідали Голова СКУДО Аскольд Лозинський, Секретар СКУДО Борис Потапенко, Голова ОУН Стефан Романів, Голова ЕКУ Ярослава Хортяні, український економіст Володимир Панченко, німецький економіст Горст Мар, головний редактор «Гомону України» Олег Романишин,  Голова Української Всесвітньогї Координаційної Ради  Михайло Ратушний, Голова Союзу Українців Великої Британії Зенон Ластовецький,  Голова Християнського Товариства Українців в Італії Олесь Городецький,  Заступник Голови КУ Спілки Української Молоді Німеччини Андрій Несмашний, Голова Обєднання Жінок Німеччини Марія Ковалишин та Президент Світового Конгресу Українців Евген Чолій.
Відбулася після кожно доповідача жвава дискусія. В результаті Редакційна комісія в складі Голови СКУДО та Головного редактора «Шляху Перемоги» виготовила Постанови, які після прочитання на пленарній сесії Головою СКУДО було схвалено одноголосно.

ПОСТАНОВИ КОНФЕРЕНЦІЇ СКУДО ЗОВНІШНИХ СПРАВ

 Конференція СКУДО, проаналізувавши зокрема питання потреб економічної євроінтеграції України, національної безпеки України у світлі реальних задеклярованих намірів та конкретних дій Москви, щоби втягнути Україну в орбіту своїх впливів, що несе явну загрозу національному суверенітету і цілості України, демократизації України,  політизації четвертої хвилі, а також розбудови громадських структур діяспори, постановила і поручає своїм структурам, а також діяспорним надбудовам до яких належить СКУДО, тобто Світовому Конгресу Українців, Українській Всесвітній Координаційній Раді та Европейському Конгресові Українців:

1.      Поширювати ідею в еміграційних середовищах про те, що Україна для емігрантів – країна великих можливостей для ведення бізнесу і для участі в управлінні українською економікою і українською державою в інтересах української економіки. Вихідцям з України необхідно пропонувати та показувати  приваблевість повернення в Україну, щоб прийняти участь у приватизації, а також для створення спільних підприємств на зразок «полонійних» СП в Польщі в 1990-их роках.
2.      Поширювати ідею в еміграційних середовищах про те, що емігрантські середовища можуть бути елементом просування економічних інтересів українських компаній і забезпечення експорту послуг і товарів з України.
3.      Поширювати ідею про те, що європейський вибір є єдино можливим для України. На шляху недавнього парафування асоціяції України з Європейським Союзом під умовою, що підписання можу відбутися тільки при поверненні України до демократичної дійсності і верховенства права, впливати на державні чинники як у власних державах, так  і на міжнародні організації, щоби прискорити ці процеси.
4.      Звернути особливу увагу на належне забезпечення збройних сил України і вишкіл військових кадрів України з метою гарантування захисту державного суверенітету і територіяльної цілісности України.
5.      Проаналізувати  всі позитивні аспекти  оборонних алянсів, зокрема НАТО, для належної поінформованості про потребу вступу країни до НАТО та активізувати інформаційну роботу з впливовими політичними колами в країнах своєї діяльності.
6.      Підтримати ті політичні сили в Україні, які готові сприяти вступу України до НАТО та інформуванню населення про переваги належності до цього оборонного союзу.
7.      Активізувати співпрацю антиімперіялістичних структур країн Балто-Чорноморського регіону, враховуючи традиції і досвід діяльности АБН.
8.      Сприяти демократичним процесам в Україні та прозорості виборчого процесу і народного волевиявлення монітеруванням та оперативним реагуванням на порушення прав та свобод, утисків політичних опонентів з боку правлячого режиму в Україні.
9.      Налагоджувати координацію між організаціями  зацікавленими в захисті демократичних цінностей та розвитку демократичних процесів в Україні.
10.  Інформувати громадян України про досвід проведення демократичних виборів і систему народовладдя в країнах західної демократії.
11.  Провести  переговори з націонал-демократичними силами, щодо доцільності включення до списків кандидатів у депутати ВРУ представників діяспорних організацій – громадян України, включно з зміною виборчого закону, щоби дозволити на таке бальотування громадян України, які проживають поза Україною, з заявою про повернення в Україну з хвилиною обрання.
12.  Заохочувати оформлення єдиного виборчого списку націонал-демократичних сил з висуненням і підтримкою єдиного узгодженого кандидата у мажоритарних виборчих округах і здійснення всіх можливих засобів впливу для реалізації цього принципу. Для визначення єдиного кандидата партії повинні користуватися демократичним процесом праймеріз, або експертної соціологічної оцінки. (рейтингове опитування)
13.  Організувати максимальну кількість незалежних міжнародних спостерігачів з представників української діяспори та не українців.
14.  Сприяти створенню і діяльності експертних центрів для оцінки праці депутатів та інформування про їх результати.
15.  Заохотити максимальну кількість громадян України ІУ Хвилі до участі у виборах.
16.  Сприяти до оформлення в країнах діяспори поліфункціональних центрів українства, які служили б не тільки місцем зібраня українців, але також центром інформацій про Україну та українців для чужинців.
17.  Зробити застереження МЗС України про виключну співпрацю дипломатичних місій України в країнах діяспори з громадськими організаціями українців, які у своїх статутах так себе ідентифікують.
18.  Призначити керівників зовнішньої референтури як на крайовому так і на місцевому рівнях.
19.  Активно співпрацювати з націонал-демократичними політичними інституціями в Україні, а також з суспільно-громадськими структурами, типу «Українська справа», Союз українок і т.п.
20.  Пожвавити акцію, проголошену СКУДО щодо Посольства Німеччини в Києві, за гостину образливої лекції «Бандера-фашист» різними способами, включно з бойкотом німецьких продуктів українцями, демонстраціями під німецькими урядовими та дипломатичними структурами.
21.  Сприяти оформленню крайової центральної репрезентації українців в Німеччині та при оформленні цієї установи розвинути референтуру зовнішньої діяльності. До того часу звертаємось до існуючих структур допомагати у направленні іміджу України в Німеччині, а також поборювати традиційне німецьке русофільство.

Ню Йорк – Торонто

3 квітня  2012

Аскольд Лозинський-Голова
Борис Потапенко-Секретар
Оксана Процюк Чиж-Скарбник

СКУДО це координаційне тіло націоналістичних організацій споріднених ідеологічно з ОУН під стягом Степана Бандери