holovna web lest
Весняні реколекції у Вюртемберзі

Христове Воскресіння єднає нас вірою, надією та любов'ю. Вірою в мир і власні сили. Надією, що життя буде змінюватися на краще. Пасха – це символ очищення і перемоги життя.
Цього року на Великдень у Штутгарті зібралося дуже багато вірних. У Капеллі Kolpinghaus майже не було вільного місця. У співслужінні отців Романа Врущака та Анатолія Теслі відбулася Великодня літургія, яку супроводжував спів Українського церковного хору. Потім отці посвятили Пасхи. Також відбулося мировання. Зібрані благодійні кошти були передані на харитативні цілі в Україні.
Після Служби Божої, як завжди, відбулася спільна Святочна трапеза. До великої зали Kolpinghaus прийшли учні Української суботньої школи, яка працює в Тюбінгені. Діти виступили з Великоднем привітанням та запросили всіх до танку «Подолянчик». Школяриків підготували до виступу вчителі Галина Бурт та Анна Арламова.
Для Парафії Святого Василія Великого cтало доброю традицією запрошувати до себе священиків з України під час Великого посту. Цього року гостем Парафії був священик Церкви на Аскольдовій могилі у Києві Анатолій Тесля. Між парафіями Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі (Київ – Печерськ) та Святого Василія Великого з центром у Штутгарті склалися добрі побратимські відносини.
Цього року реколекції проходили під гаслом «Лише Слово Боже здатне до глибини змінити серце людини», вони розпочалися Богослужінням на Благовіщення. Отець Анатолій проводив науку. Цього року духовні бесіди київського священика відбувалися як українською, так і російською мовою, бо серед тих, хто приходить до Української церкви у Вюртембергу побільшало нових парафіян. Це російські німці, що прибули з Росії та Казахстану. Тут вони знайшли свій Храм Божий. Також була відслужена Хресна дорога. Отець Анатолій повів і заняття і з учнями Української суботньої школи в Тюбінгені. Протягам майже двох тижнів отець-реколектант Анатолій Тесля сповідав мирян, проголошував змістовні проповіді, розказував мирянам про Україну.
– Дай Боже, щоб у нашій Україні панувала любов і єдність, - зверталися вірні нашої Церкви, проводжаючи київського священика у зворотну дорогу.

Дмитро Мірецький, Штутгарт, Німеччина
Світлини автора та Олександра Клікмайєра.
miretsky@ukr.net