Родина Овад
Прнявор, Боснія
Факс: 00387 51 640631
Моб.:00387 65 658756
Прнявор, 23го квітня 2006 р.


Із сумним серцем Вас повідомляємо, що наш батько, отець Петро Овад, в неділю ранком відійшов у вічність після довгої і тяжкої недуги.

Згідно із нашими можливостями та традицією, похорон відбудиться 26-ого квітня о год. 14.00 в храмі св. Преображення в Прняворі.
Після літургійної частини в церкві, відбудиться процесія до українського кладовища, що недалеко від церкви.

На кінці, для запрошених гостей та блищої і дальшої родини буде запропоновано вечеру в Українському Духовному Центрі.

З повагою,
Григорій Овад
IN MEMORIAM
Отець Петро Овад народився 21 липня 1941 року в селі Камениця (якого заснували українці - переселенці із Галичини до Боснії), в багатодітній українській сімї Стефана і Марцели Овад. В 1962 році закінчив класичну гімназію в духовній семінарії і поступив на перший курс теології в Загребі (Хорватія).
З божим благословенням і рукоположенням кир Йоакими Сеґеді, владики Крижевської єпархії, отець Петро Овад 7 грудня 1969 року висвячений на священика в церкві Святої Анни у Липовлянах (Хорватія).
Душпастирську службу починає перше в Жумберку, (Хорватія), потім у Руському Керестурі (Воєводина, Сербія),де обслуговує і філїю у Крущичу, потім парафії у Лішня (Боснія), а в 1981 року стає парохом у парафії Святого Преобрпаження у Приняворі - першій колонії поселених українців у Боснії. У цій парафії будує церквиці в селах Сердовичі, Расавцю, Брдянах, відновляє та ремонтує церкву в Дервенті. З приготуванням до урочистого відзначення 1000-річчя хрещення України -Русі, разом з Сестрами Василіянками у Прняворі будує і 1988 року посвячує Духовний центр "Василіянум". До духовно центру приймає велеку групу дітей на оздоровлення з Чернобильської зони (Україна). Значний внесок о. Петра Овада є до урочистого відзначення 100-річного ювілею переселення українців з Галичини до Боснії, котре відбулося 1990 року у Прняворі.
З початком війни у Боснії організує поїздку дітей з Боснії до України. Засновує Українську асоціяцію творчої інтелігенції "Світ культури". В роках війни на цих посторах отець Петро невтомно і відважно дбає про допомогу та захист українців.
За невтомну працю, з приводу 5-ої річниці незалежності України, Указом Президента Леоніда Кучми 7 лютого 1997 року отця Петра Овада нагороджено відзнакою Орденом "За заслуги" ІІІ ступня.
По закінчення війни на просторах Балканів отець Петро Овад будує нову церкву Святого Преображення, святині українців на тих просторах Балканів, яку було підчас воєнних дій зруйновано 2 серпня 1992 року, і 1997 року церву посвячує та органїзує відзначення 100-річного ювілею першої та найстаршої греко-католицької парафії у Боснії.
Змучений від напруги і тяжкої недуги, отець Петро Овад до останньої хвилини життя був з вірними і своїм народом, помер на Великдень перед посвяченням паски та не встиг скоромитися свяченим. Отця Петра Овада буде поховано 26 квітня на українському кладовищі у Прняворі о 14 годині. Вічна Йому память.

Євген Кулеба
"Рідне слово"
Сербія