holovna web lest
IV ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ "КАЛИНА"
Гала-концерт Національного академічного українського народного хору ім. Г. Верьовки
у Великому залі НИС-Нафтогазу
thumbnail1
[ 1 ]
thumbnail2
[ 2 ]
thumbnail3
[ 3 ]
thumbnail4
[ 4 ]
thumbnail5
[ 5 ]
thumbnail6
[ 6 ]
thumbnail7
[ 7 ]
thumbnail8
[ 8 ]
thumbnail9
[ 9 ]
thumbnail10
[ 10 ]
thumbnail11
[ 11 ]
thumbnail12
[ 12 ]
thumbnail13
[ 13 ]
thumbnail14
[ 14 ]
thumbnail15
[ 15 ]
thumbnail16
[ 16 ]
| Відкриття виставки | Зустріч з головою Парламенту Воєводини |
| Концерт на Площі свободи | в Студії М | Гала-концерт | Урочистий концерт Фестивалю |
Prev [page1] Next
page:[1][2][3][4][5]
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАСЛУЖЕНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ХОР
ім. Григорія Верьовки
Зіркою Фестивалю Калина 2007 був Національний заслужений академічний український народний хор ім. Г. Верьовки, який прихилив серця шанувальників самобутністю і високою майстерністю, дивовижним розмаїттям голосів, поєднанням емоційності і стриманості, душевною відкритістю. Найкращою візитною карткою Національного хору ім. Г. Верьовки є пісня-сповідь, пісня-дума, пісня-душа, яку понад 60 років несе у широкий світ. Репертуарний діапазон сягає від етносу та фольклору до класичних обробок а-капела і пісень сучасних композиторів, до вокально-хореографічних сцен, композицій та народних дійств.
У репертуарі колективу кожна група повноцінно відтворює вокально-музичну і танцювально-народну культуру всіх реґіонів України. Репертуар колективу складається з музично-танцювальних творів класики і творів сучасних композиторів світу. Кожний музичний твір виконується в оригінальному викладі.
На Фестиваль Калина 2007 прибула половина колективу, друга половина, як зазначив заслужений діяч мистецтв, диригент хору Зеновій Корінець, перебуває на гастролях у Москві. У Новий Сад прибуло 30 осіб хорової групи, 20 оркестру і 20 балетної групи. Зеновій Корінець зазначив, що в програмі Фестивалю хор виконував українські народні пісні, а також пісні, написані українськими композиторами спеціально для хору, прозвучали і класичні та релігійні твори. Також увазі глядачів було запропоновано постановки українських танців у виконанні балетної групи та інструментальні номери у виконанні оркестру і номери у виконанні солістів колективу.
Учасники хору зачарували глядачів прекрасним співом і танцем, а також прекрасними народними костюмами. Диригент хору Зеновій Корінець розказує, що у народних костюмах колективу заступлені всі реґіони України, тут можна побачити поєднання львівського подовженого костюму з головним убором Центральної України. При виконанні танців костюми відповідають даному танцю, тут міняються буковинські і бойківські костюми, костюми Полісся, Слободянщини і Луганщини.
Зі захопленням і щирими оплесками виступи Народного хору зустріли у Сремській Мітровиці в театрі ім. Д. Мілутиновича.
Народний хор ім. Г. Верьовки зачарував своїм виступом глядачів і перехожих на площі Свободи у центрі Нового Саду, де також був нагороджений щедрими оваціями. Крім українських пісень були виконані дві пісні сербською мовою: Ой, Мораво і Тамо далеко, які глядачі зустріли гучними оплесками. Цього ж самого дня хор виступив і в Студії М Радіо Нового Саду.
Ґала-концерт Національного академічного українського народного хору ім. Г. Верьовки відбувся у Великому залі НІС-Нафтогазу.
Хор ім. Г. Верьовки виступив і на урочистому концерті Фестивалю Калина 2007. На кожному концерті колектив, виконуючи український релігійний гімн Боже великий, єдиний, піднімав на ноги усіх у залі й отримував щирі оплески. На згадку про гостювання у Новому Саді Петро Гелебан вручив диригенту хору Зеновію Корінцю копію ікони Пресвятої Богородиці Троєручиці і висловив слова подяки за прекрасно виконані мистецькі номери.