holovna web lest
IV ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ "КАЛИНА"
Конкурс співаків-аматорів і виступ хору ім. Г. Верьовки в Студії М
thumbnail1
[ 1 ]
thumbnail2
[ 2 ]
thumbnail3
[ 3 ]
thumbnail4
[ 4 ]
thumbnail5
[ 5 ]
thumbnail6
[ 6 ]
thumbnail7
[ 7 ]
thumbnail8
[ 8 ]
thumbnail9
[ 9 ]
| Відкриття виставки | Зустріч з головою Парламенту Воєводини |
| Концерт на Площі свободи | в Студії М | Гала-концерт | Урочистий концерт Фестивалю |
Prev [page1] Next
page:[1][2]
29 червня у Студії М Радіо-телебачення Воєводини відбувся традиційний конкурс співаків-аматорів. Цей конкурс відбувся на пятий день Фестивалю Калина 2007, програма якого була насиченою і тривала протягом семи днів.
Від імені Української національної ради всіх присутніх привітав голова Національної ради Мирослав Калинюк, зазначивши, що ідея Фестивалю української культури виникла давно, але тільки зі створенням Української національної ради перший такий Фестиваль зміг відбутися у 2004 р. Опісля Мирослав Калинюк запросив співаків розпочати конкурсну програму.
У першій частині конкурсної програми виступили виконавці в молодшій віковій категорії. Співаків супроводжував оркестр народних інструментів під керівництвом М. Чизмара з Кули. Розпочати конкурсну програму випала честь Тані Ключковській з Кули, яка виконала пісню Ой біда, подруженьки. Продовжив програму виконавець народних пісень з Кули Філіп Пронек, який добре відомий нашим глядачам як активний учасник усіх культурно-мистецьких заходів. Він виконав пісню Вінок ромену. Після цього на сцену вийшли дуети, а саме: дует Сузана Канюга і Діяна Мученська з Вербасу виконав пісню Зелене листя, білі каштани; дует Катерина Канюга і Олександра Семянів зі Сремської Мітровиці виконали пісню Ой на горі нивка, а у виконанні Аніти Ляхович і Моніки Барат також зі Сремської Мітровиці прозвучала пісня Чом ти не прийшов. а сцену знову вийшли виконавці з Кули Соня Йовановська з піснею Тиха вода і Елена Тандарі з піснею Ой не світи, місяченьку. Н Першу частину конкурсної програми закінчила своїм виступом Соня Бобрик із Баня Луки, виконавши пісню Бандуристе, орле сизий.
У другій частині конкурсної програми змагалися виконавці в старшій віковій категорії. Мирослав Солдат з Кули виконав пісню Їхав, їхав козак містом. У старшій категорії виступив тільки один дует, а саме: Софія Мученська і Гелена Сабадош із Вербасу з піснею Сильний вітер. Після дуету на сцені один за одним мінялися вже добре відомі нам виконавці українських пісень, які брали участь і в минулорічних фестивалях Калина Петро Закамарок з Інджії, який виступив з піснею Червона рута, Любов Панасенко з Бору з піснею Хлопці-риболовці. Петро Ляхович зі Сремської Мітровиці виконав пісню З сиром пироги, Славко Микитишин з Вербасу заспівав пісню Сусідко, Іван Ліщишин з Кули виконав пісню Плаче захмарене небо, а Надія Канюга з Вербасу заспівала пісню Іванку, Іванку, з того боку ярку.
Перед конкурсним журі в складі Зеновія Корінця, заслуженого діяча України, диригента Національного хору ім. Г. Вірьовки, Світлани Декар, примадонни Сербського народного театру, Надії Воротняк, культурно-мистецького діяча і диригентки, стояло нелегке завдання проголосити переможців конкурсу. А отримати почесне звання переможця заслужили всі виконавці, тому що своєю наполегливою працею і майстерністю зберігають рідну українську пісню, передають з покоління в покоління українську культуру. В цей час, коли журі вирішувало, кому присвоїти звання переможців, на сцені виступив гість Фестивалю Національний заслужений академічний український народний хор ім. Г. Верьовки, пісні у виконанні якого зачарували глядачів, а український релігійний гімн Боже великий, єдиний підняв усіх у залі на ноги.
Після виступу гостей з України журі нагородило грамотами переможців конкурсу
у дитячій категорії:

III місце зайняла Соня Йовановська з Кули за пісню Тиха вода;
II місце Філіп Пронек з Кули за пісню Вінок ромену;
I місце Соня Бобрик з Баня Луки (Боснія) за пісню Бандуристе, орле сизий;
у категорії дорослих:
III місце дует Софія Мученська і Гелена Сабадош з Вербасу за пісню Сильний вітер;
II місце Мирослав Солдат з Кули за пісню Їхав, їхав козак містом;
I місце Любов Панасенко з Бору за пісню Хлопці-риболовці.