holovna web lest
Іспанія!
13-го червня 2007р. відбулося офіційне оприлюднення Декларації Парламенту Каталонії у зв’язку у зв’язку з 75-ю річницею Голодомору в Україні 1932-1933рр.
13-го червня ц.р. під час пленарного засідання Парламенту іспанської автономної області Каталонія в урочистій обстановці за участі глави та членів каталонського уряду й Генерального консула України в Барселоні відбулося офіційне оприлюднення Декларації каталонського вищого законодавчого органу у зв’язку з 75-ю річницею Голодомору в Україні 1932-1933рр.
У вказаному документі зазначається, зокрема, що „Парламент Каталонії засуджує геноцид в Україні 1932-1933рр. з боку тоталітарного режиму Сталіна, відомий як Голодомор ...”.
Каталонські парламентарі, провівши в тексті Декларації історичні паралелі між своєю батьківщиною, яка „також впродовж років була жертвою франкістської диктатури та репресій” й Україною, висловилися за те, „щоб помилки та страхіття минулого не повторилися”.
Після урочистого оприлюднення Декларації, у присутності представників громадськості та мас-медіа Каталонії, законодавці та члени уряду автономії, підвівшись зі своїх місць, гучними кількахвилинними оплесками висловили свою підтримку та шанування українському народу.
По закінченню засідання відбулася зустріч Генерального консула України Юрія Клименка з головою Парламенту Ернестом Бенаком та главою уряду Каталонії Хосе Монтільєю, яким було висловлено вдячність за вшанування з боку каталонської сторони трагічної сторінки в історії України.
 
Декларація Парламенту Каталонії у зв’язку з 75-ю річницею Голодомору в Україн
 
Інституційна Декларація Парламенту Каталонії у зв’язку з 75-ю річницею Голодомору в Україні
Реєстраційний № 401-00006/08
Парламент Каталонії бажає вшанувати пам’ять усіх жертв страшного Голодомору в Україні 1932 та 1933 років та одностайно засуджує будь-які прояви геноциду або попрання прав людини сьогодні та у майбутньому.
У 2007р. виповнюється 75-а річниця страшної української національної трагедії – Голодомору: 14 мільйонів загиблих та постраждалих осіб. Незважаючи на міжнародне визнання цього факту, згадана рана не загоюється. Ми не повинні забути фізичні розправи над громадянським населенням для того, щоб захистити права, свободи та прагнення людей та висловити своє засудження тоталітарного режиму.
Українські дослідники історії підтверджують, що голод не був викликаний ані природними, ані соціальними факторами, а - політичними. Основною метою Голодомору було встановлення тоталітарного державного контролю над усіма верствами населення та знищення традицій та культури українського народу. За своїм масштабом й антиукраїнською спрямованістю Голодомор став знаряддям масового знищення тоталітарного режиму Сталіна проти вільних українських селян – соціальної основи нації.
У 2003р. у зв’язку із 70-ю річницею геноциду українського народу Асамблея Об’єднаних Націй назвала національною трагедією події 1932-1933 років, які відтоді були визнані на міжнародному рівні як Голодомор.
Наша країна особливо чутлива до відновлення історичної пам’яті, оскільки також впродовж років була жертвою франкістської диктатури та репресій. Пам’ятати – це моральний обов’язок не тільки по відношенню до тих, хто пережив такі жахливі часи в історії України, але це потрібно й заради сьогодення та майбутнього людства, щоб помилки та страхіття минулого не повторилися. Ми вшановуємо, перш за все, тих, хто боровся, виявляв супротив та загинув, захищаючи свої права на життя та людську гідність, оскільки наступні покоління мають пам’ятати про цих людей та про їхні вчинки.
Парламент Каталонії засуджує геноцид в Україні 1932-1933рр. з боку тоталітарного режиму Сталіна, відомий як Голодомор в результаті тоталітаризму, що спричинив загибель більш, ніж 10 мільйонів осіб.
Таким чином, Парламент закликає продовжувати роботу в ім’я мирного співіснування народів й висловлює своє засудження цього ганебного злочину проти громадянського населення, який стався за часів Сталіна.
 
Парламент, 13 червня 2007р.
 
30 травня 2007 року
30 травня ц.р. Конгрес депутатів Іспанії ухвалив рішення (пропозицію незаконодавчого характеру) щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-33рр. з нагоди 75-ї річниці трагедії. Проект рішення, внесений за ініціативою партії «Конвергенція і Єднання», був ухвалений одноголосно на засіданні Комісії у закордонних справах.

У тексті рішення вшановується пам’ять мільйонів невинних жертв, спричинених Голодомором, засуджується зневага до людського життя з боку сталінського режиму та висловлюється підтримка зусиллям Уряду України щодо міжнародного визнання Голодомору. Також відзначається, що незалежна і демократична Україна є найкращою гарантією, щоб подібна жорстокість щодо українського народу більше не повторилася.

Ухвалення Конгресом депутатів Іспанії рішення щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 рр. є важливим у контексті зусиль України щодо міжнародного визнання Голодомору.

 
Сайти Посольства України в Іспанії та Генерального Консульства України в м.Барселона